четвер, 17 грудня 2020 р.

Анкетування "Моделі педагогічного спілкування за М.І. Юсуповим"

 Спілкування – це складний, багатоплановий процес встановлення контактів між людьми, який породжений потребами у спільній діяльності. Процес обміну інформацією Відношення людей один до одного Процес взаємодії особистостей Взаємовплив людей один на одного

Педагогічне спілкування - система соціально-психологічної взаємодії між учителем та учнем, спрямована на створення оптимальних соціально - психологічних умов для спільної діяльності. Стиль педагогічного спілкування - це усталена система способів та прийомів, які використовує вчитель під час взаємодії з учнями, їх батьками, колегами по роботі.

Модель дикторська («Монблан»), Педагог ніби як відсторонений від учнів, він знаходиться над ними, перебуваючи в царстві знань. Учні — усього лише безлика маса слухачів. Ніякої особистісної взаємодії. Педагогічні функції зведені до інформативного повідомлення. Відсутність психологічного контакту, а звідси — безініціативність і пасивність учнів.

пʼятниця, 20 листопада 2020 р.

Булінг у шкільному колективі


Булінг 
(bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка) (цькування) - це  діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Булінг - це навмисна повторювана поведінка, що проявляється у вигляді цькувань, бойкоту, насмішок, поширення чуток, висміювання, псування особистих речей, фізичної розправи, залякування, вимагання грошей, приниження через інтернет-ресурси тощо. Булінг часто спрямований на людей із певними відмінностями, такими як зовнішній вигляд, поведінкові особливості, расова приналежність, релігія, інвалідність або хвороба, сексуальна орієнтація та інше, але жертвою може стати будь-хто.

 Які ознаки булінгу?

Типовими ознаками булінгу є:

·         - систематичність (повторюваність) діяння;

·        -  наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі;

понеділок, 16 листопада 2020 р.

Труднощі адаптації та фактори які сприяють успішному пристосуванню до навчання в школі

 

Труднощі в адаптації до навчання в школі

Виділяють три основні групи труднощів, з якими зустрічаються не готові до школи діти. 

Перша група належить до системи стосунків і взаємодії з однолітками (невміння слухати товариша і стежити за його роботою, змістовно спілкуватися з однолітками, погоджувати з ними свої дії), 

друга — до сфери спілкування з дорослим (нерозуміння запитань учителя, його особливої позиції, специфічності навчальних ситуацій і навчального спілкування), 

вівторок, 3 листопада 2020 р.

Слова, якими варто замінити звичні зауваження в сторону дитини. Це спрацює!

 Спробуйте замінити звичні зауваження дитині, які використовуєте регулярно, новими словами, і зміниться все – інтонація, ваш настрій, а головне, реакція дитини! Спробуйте – це працює!



  • Замість роздратованого: “Пішли швидше, скільки тебе чекати!” Скомандувати: “На старт, увага … руш! Побігли! “
  • Замість загрозливого: “Їж, інакше не отримаєш десерт” порадувати: “Після того як зникне ця крииихітна котлетка, до тебе прилетить щось смачненьке”.
  • Замість грубого: “Прибери за собою” вимовити мрійливим голосом: “От якби ти був чарівником і зміг би начарувати порядок на столі …”
  • Замість розсердженого: “Не заважай!” Сказати: “Іди, пограйся трохи сам. А коли я звільнюся, ми влаштуємо міні-свято”.

Соціометричне дослідження взаємовідносин у класному колективі

 Соціометричний метод опитування — один із різновидів опитування, який використовують для вивчення внутрішньоколективних зв'язків шляхом виявлення стосунків між членами шкілького колективу. Цей метод застосовують для дослідження міжособистісних стосунків і міжгрупових відносин з метою їх поліпшення. Він дає змогу вивчити склад малих соціальних груп, визначити лідерів та аутсайдерів. З отриманих результатів методики можна побудувати таку взаємодію, щоб усі учасники освітнього процесу в конкретному класному колективі почували себе комфортно.

Перейти до соціометричного дослідження  СОЦІОМЕТРІЯ

пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.

10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я

 


 Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) 10 жовтня 2020 року відзначається міжнародною громадськістю під загальним гаслом Всесвітнього дня запобігання самогубствам (World Suicide Prevention Day, WSPD). Всесвітня федерація психічного здоров`я визначила цю дату в 1992 році і це вже в 28-й раз люди у всьому світі будуть робити анонси, проводити  заходи щоб об’єднати зусилля щодо покращення психічного здоров’я людей у всьому світі.

Охорона психічного здоров’я входить в число тих напрямів громадського здоров`я, які отримують найменше уваги. Майже 1 мільярд людей у світі страждають психічними розладами, щорічно 3 мільйони чоловік вмирають в результаті зловживання алкоголем, і кожні 40 секунд одна людина кінчає життя самогубством. Згідно статистики в Україні 1,2 млн. жителів (це більше 3 % всього населення) страждає психічними розладами і цей показник з кожним роком зростає. Вже котрий рік поспіль Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець.

Найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність. Інвалідизація від психічних захворювань вийшла на друге місце серед інших захворювань.

За прогнозами фахівців найближчим часом психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які лідируватимуть за кількістю людських працевтрат, пов’язаних з цими захворюваннями.

вівторок, 29 вересня 2020 р.

Безпека дітей в Інтернеті

 















За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин. 

Діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, розроблено посібники, шкільні уроки та складено перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть дітям безпечно користуватись цифровими технологіями.


середа, 23 вересня 2020 р.

ТИ і поліція

 


6 серія

Часом правоохоронці, які б мали захищати, самі чинять насильство по відношенню до громадян. Свідком такої ганебної ситуації став головний герої мультфільму Вась-Вась. Його сестричка Оленка, як завжди, допомогла знайти вихід та допомогла слушною порадою.

середа, 16 вересня 2020 р.

Алгоритм роботи закладу з виявлення булінгу


АЛГОРИТМ РОБОТИ ЗАКЛАДУ З ВИЯВЛЕННЯ БУЛІНГУ

  Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

  Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

  Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

  Керівник закладу розглядає таке звернення та з’ясовує усі обставин булінгу. Надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради.

четвер, 10 вересня 2020 р.

10 ВЕРЕСНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАПОБІГАННЯ САМОГУБСТВАМ

 


Щорічно 10 вересня Всесвітня організація охорони здоров'я, за підтримки Міжнародної асоціації по запобіганню самогубствам (International Association for Suicide Prevention), проводить Всесвітній день запобігання самогубствам (World Suicide Prevention Day) з метою зміцнення прихильності і заохочення діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі.

Сучасні ритми життя і роботи, а також багато інших суб'єктивних факторів призводять до того, що в певний момент людина вирішується на злочин — злочин проти свого життя. Якщо вірити статистиці, в середньому, половина випадків насильницької смерті у світі доводиться на самогубства.

Згідно з даними ВООЗ, кількість смертей від суїциду зараз наближається до мільйона на рік. 

Ось чому так важливо бути уважними до близьких, оточуючих нас людей, особливо до дітей та підлітків. Саме в цей період їхнього життя відбувається становлення особистості, вибір життєвих цілей та пріоритетів, боротьба інтересів з вимогами, які ставлять батьки, школа, зокрема і суспільство та час, загалом. 

Слід бути обізнаним щодо наступних факторів ризику, що можуть стати причиною дитячого і підліткового суїциду:

˗ психічні розлади;

˗ проблеми у спілкуванні з родиною чи друзями;


середа, 19 серпня 2020 р.

ТИ і поліція


Серія 5

Чим більш обізнаними стають герої мультфільму, тим складніші ситуації підкидає їм життя. Цього разу головному герою Вась-Васю випало непросте випробування — захистити себе від неправомірних звинувачень поліції. Герой разом зі своєю сестричкою — розумницею Оленкою — шукав відповідь на питання: “Що робити, якщо правоохоронці примушують тебе зізнатися у кримінальному злочині?”

пʼятниця, 26 червня 2020 р.

Рекомендації учням щодо проходження ЗНО


Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці ЗНО, почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.

Тренуйся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування, наприклад, проходити тести ЗНО онлайн. Не можна навчитись добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.


пʼятниця, 22 травня 2020 р.

ЗНО 2020. Дати проведення

Міністерство освіти науки України ухвалило рішення про терміни проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році.
Відтак основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня тестуванням з математики і завершиться 17 липня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 30 червня, з фізики — 2 липня, з іспанської, німецької, французької мов — 6 липня, з англійської мови — 7 липня, з історії України — 9 липня, з біології — 13 липня, з географії — 15 липня.
До 4 червня 2020 року на  інформаційних сторінках будуть розміщені запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.
Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня. Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зреєструватися протягом 3 лютого — 24 березня.

https://mon.gov.ua/ua/news/zatverdzheno-grafik-zno-2020-osnovna-sesiya-vidbudetsya-25-chervnya-17-lipnya-rezultati-ogolosyat-do-29-lipnya

пʼятниця, 15 травня 2020 р.

Про кібербулінг для підлітків

Он-лайн платформа "Освіта.Дія" пропонує провести карантин з користю.
Кібербулінг - одна з актуальних тем на сьогоднішній час. Інтернет став не лише інструментом для особистісного росту та освіти, а й способом шантажу, пригнічення, знущань над іншою особою. Як вберегтися, що потібно знати і допомогти, розкажуть Настя Каменських та блогер Анна Трінчер. Коротенький он-лайн серіал за їх участю можна переглянути за посиланням
Про кібербулінг для підлітків

четвер, 14 травня 2020 р.

ТИ і поліція

У цій серії на головного героя Вась-Вася чекають нові випробування. Завдяки Вась-Васю та його сестричці Оленці Ви дізнаєтесь про те, що таке адміністративне правопорушення, чи легко його вчинити і що робити, якщо з Вами така халепа сталася. А ще — як діяти під час адміністративного затримання і що у такому випадку вимагати від поліцейського.
4 серія

Віртуальна платформа емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19


 Віртуальна платформа, де Ви можете абсолютно БЕЗКОШТОВНО отримати емоційну підтримку, психологічну допомогу та онлайн навчання під час карантину, спричиненого пандемією коронавірусу.
Щоб зайти, натисніть посилання Віртуальна платформа емоційної підтримки

четвер, 30 квітня 2020 р.

ТИ і поліція

У цій серії до головного героя Вась-Вася телефонують з поліції та викликають до слідчого. Чи правомірно це, і як діяти у такій ситуації Ви дізнаєтесь, переглянувши чергову серію анімаційного фільму. Як завжди сестра головного героя Оленка запропонує алгоритм дій для такої ситуації і допоможе брату вдало справитись і з цим випробуванням.
3 серія

Короткий тест "Вік мозку та гострота розуму"


Тест я віднайшла ось тут →Тест Вік мозку та гострота розуму. Він гумористичного характеру, проте досить цікавий і таки заставляє мозок попрацювати.

вівторок, 28 квітня 2020 р.

Ліва та права півкулі головного мозку.




Мозок людини складається з двох півкуль: лівої і правої. Встановлено, що ліва півкуля здатна переробляти мовну (вербальну) інформацію, а права — образну (невербальну).
Одні люди мають переважно розвинуту ліву півкулю, другі — праву, а в третіх — обидві півкулі працюють гармонійно. Відповідно лівопівкульні люди легко сприймають словесну інформацію й у них розвинуті здібності до гуманітарних наук, літератури, поезії, філософії тощо. У правопівкульних —


пʼятниця, 17 квітня 2020 р.

ТИ і поліція

Із цієї серії Ви дізнаєтесь про те, як поводити себе, коли поліція просить Вас пред'явити документи або наполягає на особистому огляді або хоче Вас опитати. Герої мультфільму —дотепний Вась-Вась та його сестра Оленка запропонують зрозумілий алгоритм дій та застережуть від типових помилок у подібних ситуаціях.
2 серія

пʼятниця, 10 квітня 2020 р.

ТИ і поліція

Що робити, якщо до Вашої оселі прийшов поліцейський? Чи відчиняти йому двері? Чи відповідати на його запитання? Взагалі — як діяти у подібній ситуації? Відповідь на всі ці питання Ви отримаєте, переглянувши першу серію анімаційного фільму “Ти і поліція”. Мультфільм розрахований на молодь і юнацтво та покликаний у цікавій формі розповісти про права людини, зокрема — у взаємодії з правоохоронцями.
1 серія

Щоб навчання приносило задоволення

Постає питання, чи можна щось зробити для того, щоб навчання було не каторгою, а приносило задоволення, стало улюбленою справою, викликало захват та приємні емоції? Відповідь – так. Але зробити це можеш тільки ти. Ніхто інший не заставить думати, що навчання це свято, поки сам(а) не будетш так вважати. Звичайно, потрібно докласти зусиль, щоб навчання таки стало улюбленою працею і приносило задоволення, але воно цього варте. Бо куди приємніше думати, що це робота із задоволенням і для задоволення потреб, аніж кожного разу заганяти себе нагайкою до книжки.
        Тут дуже доречна є притча-розповідь: «Один чоловік щодня вставав з ліжка, збирався на роботу, чекав на зупинці потрібний йому транспорт, щоб дістатись до місця роботи. Протягом усього цього часу його супроводжували думки: «О, знову ця клята робота, недолугі співробітники, тиснява в транспорті, зіпсований день через чиюсь помилку, надокучливі дзвінки, нічого не можуть вирішити без мене… ». І так тривало з дня в день. Ангел, який сидів на його плечі- пошепки сказав: «Це твої бажання. Мушу виконувати». 

      
 Від наших думок залежить наш сьогоднішній день, наша праця, настрій. Ось чому так важливо, щоб все, що ми робимо - працюємо, навчаємось - приносило задоволення, спокій, хороші емоції, просто викликало посмішку. Тому Вам на замітку кілька коротеньких рекомендацій, 

Як шукати інформацію

Інтернет — це величезне сховище інформації. Знаючи, як правильно скласти пошуковий запит, можна знайти навіть голку в інформаційному стозі сіна.
Чи знаєш ти секрети пошуку в Google?

1. Як знайти точну фразу або слово
Для точного пошуку візьми слова в лапки.
Приклад: "вірші Тараса Шевченко" В результат пошуку вже не потраплять вірші Лесі Українки, але й «вірші Тараса Григоровича» також не потраплять.

2. Як знайти точну цитату

Пригоди Котигорошка та його друзів




Чому потрібно остерігатися телебачення?



Телебачення — різновид «гарячих медіа», які апелюють швидше до наших емоцій, аніж розуму. Згадайте читання книжки — там мінімум картинок, переважно рядки тексту. Однак ми уявляємо собі сцени, малюємо в уяві персонажів й здатні співпереживати героям, якщо нам це цікаво. Ми черпаємо з книжок знання та тренуємо мозок.
А коли ми дивимося телебачення, наш мозок переважно спить. Інформацію з телебачення ми сприймаємо через зовнішні рецептори — зір та слух. Це простіше. Це яскравіше. Це не спонукає аналізувати.

Які методи маніпуляцій використовують на телебаченні
·         таємниця, теорія змови
Це один з найпростіших способів маніпуляції — сказати, що від вас нічого не залежить і хтось вже все вирішив за вас. «Не ходіть на вибори, бо й так відомо, хто переможе».
·         метод перенесення

середа, 1 квітня 2020 р.

Діти бачать, діти повторюють...

Шановні батьки! Зараз, у переріод карантину, Ви, у переважній більшості, знаходитесь з Вашими дітьми в режимі 24/7. Пам'ятайте, найефективніший метод виховання - особистий приклад!



Нехай цей час буде корисним та ефективним для Вашої сім'ї. Будьте підтримкою одне для одного. Будьте здорові!!!   

Світ сучасних професій


Світ та технології розвиваються з надзвичайною швидкістю. Те, що, ще не так давно, було фантастичним фільмом, сьогодні стало реальністю. Вимоги часу ставлять перед підростаючим поколінням нові завдання та відкривають безліч напрямків для розвитку та самовдосконалення. Іноді стає моторошно, бо навколо стає все більше роботів та техніки, яка в змозі замінити фахового працівника. Згідно "атласу професій майбутнього" вже зовсім скоро можуть зникнути такі професії, як бібліотекар, екскурсовод, водій, провізор, перекладач, юристконсульт та багато інших. Натомість, з'являться нові, досі незнані: інженер доповненої реальності, психолінгвіст, біоінформатик, методичний робототехнік, сіті-фермер, ІТ-генетик та безліч інших. Деякі можна починати опановувати вже зараз. Детальніше можна ознайомитись  у відео.

Формування особистості дитини в молодшому шкільному віці

Емоційно-вольова сфера. 

Діти цього віку вкрай емоційні, але поступово вони оволодівають уміннями керувати своїми емоційними станами, стають стриманішими, врівноваженішими. Основним джерелом емоцій є учбова та ігрова діяльність (успіхи і невдачі в учінні, взаємини в колективі, читання літератури, сприймання телепередач, фільмів, участь в іграх тощо). Емоційну сферу молодших школярів складають переживання нового, здивування, сумніву, радощів пізнання, які, у свою чергу, є базою розвитку допитливості та формування пізнавальних інтересів. Поступово розвивається усвідомлення своїх почуттів і розуміння їх виявлення в інших людей (Н.С. Лейтес, П.М. Якобсон). Для молодших школярів загалом характерний

Анкета "Вивчення мотивації молодшого школяра до навчання в школі""


Початкова освіта - найважливіша ланка навчання та розвитку дитини, адже саме на цьому етапі закладаються основи знань, соціальних вмінь, бажання виконувати певну роль у суспільстві, риси особистості, значущі для усього подальшого життя. Саме в початковій школі діти здобувають свій перший досвід самостійності, у них формуються почуття відповідальності за свої вчинки, відбувається усвідомлення себе, інших, своєї цінності, місця в суспільстві. Мотиваційна складова є рушійною силою поведінки дитини і визначає подальший її шлях розвитку та становлення в умовах провідної діяльності - учіння. Мотивація - це сукупність факторів (усі мотиви, потреби, стимули, ситуативні чинники), які спонукають поведінку й активність особистості. Звідси, мотиваційна готовність до навчання - це сукупність різного роду мотивів, потреб, стимулів, які формують у дитини певну систему поведінки, дій, вчинків, що спрямовані на оволодіння учбовою діяльністю та прийняття соціальної ролі, її належне виконання. Спочатку, в першачків, виникає бажання навчатись лише з огляду на використання атрибутів шкільного життя: власний ранець, зошит, інше шкільне приладдя. Лише з часом така потреба переростає у пізнавальну, тобто дитина переорієнтовується на процес здобуття знань.

Взяти участь в анкетуванні можна, перейшовши за посиланням нижче 

Вивчення мотивації молодшого школяра до навчання в школі

вівторок, 31 березня 2020 р.

Результати анкетування "Здоровий спосіб життя"




На минулому тижні учні 5-9-х класів взяти участь в опитуванні "Здоровий спосіб життя". Учасникам було запропоновано11 запитань з варіантами відповіді про ставлення до здорового способу життя загалом, позитивні та негативні фактори, які впливають на формування здорової особистості та вагомі чинники, що є мотиваторами дотримання активної життєвої позиції. 273 респонденти прийняли участь в анкетуванні. Узагальнені дані наведені нижче, за посиланням. 

Результати анкетування "Здоровий спосіб життя"

Зовнішнє незалежне оцінювання. Зміни.

У зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії. Детальніше Ви можете ознайомитись з інформацією, перейшовши за посиланням нижче.

https://mon.gov.ua/ua/news/dva-scenariyi-rozvitku-podij-skilki-trivatime-navchalnij-rik-dati-zno-ta-yak-vidbuvatimetsya-vstup

понеділок, 23 березня 2020 р.

Соціальна готовність майбутнього першокласника


СТОП насильству!


Бути успішним - престижно!


Ви збираєтесь за кордон?


Не стань"живим товаром"


Толерантність врятує світ


Самопрезентація та імідж


Маю право! Маю обов`язок!


Шлях до лідерства


Бути здоровим - здорово!


Заповіді батькам


Тест на совість


Уявіть ситуацію...
Ви їдете в своєму автомобілі в непогожу, бурхливу ніч і раптом бачите трьох людей, що чекають на зупинці автобус.
Ці люди:
1. Старенька, яка виглядає так, ніби ось-ось піде в інший світ;
2. Давній приятель, який колись врятував вам життя;
3. Жінка/чоловік вашої мрії.
Кого з них Ви візьмете в попутники, якщо ваш автомобіль двомісний?
Подумайте і дайте відповідь, перш ніж прочитати далі.

Ця морально-етична дилема, насправді, була запропонована в якості тесту при прийомі на роботу в одній компанії. Ви можете підвезти стареньку, яка погано себе почуває, адже, в першу чергу, ви зобов'язані врятувати її життя. А може, Ви виберете старого друга, тому, що одного разу він врятував вам життя, і це буде чудовим шансом віддячити йому? Однак коли ще Вам трапиться нагода зустріти свою другу половинку?
З 200 претендентів на посаду лише в одного кандидата не виникло проблем з відповіддю і він був прийнятий на роботу. Рішення його було таким: «Я б віддав ключі від автомобіля своєму старому другові та попросив його відвезти жінку в лікарню. А сам же в цей час залишився з жінкою моєї мрії».

Іноді нестандартне мислення і творчий підхід до справи дає нам ключ до вирішення проблеми будь-якої складності.

Взято з мережі Інтернет.