вівторок, 2 травня 2023 р.

Профілактика дитячих інтернет-злочинів. Недопущення участі неповнолітніх у наданні будь-якої інформації ворогу.

 

ПЕРЕДАЧА ТАЄМНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЗЛОЧИНЦЯМ (НАВЕДЕННЯ НА ОБ’ЄКТИ ДЛЯ АВІАУДАРІВ) АБО ІНШІ ЗЛОЧИННІ ДІЇ ЗА ГРОШІ ЧОМУ ДІТИ ЦЕ РОБЛЯТЬ?

“Популярність” серед однолітків та відчуття “особливості”, коли дитину обрали для виконання ніби надважливого та таємного завдання; шантаж злочинцями: часом злочинці можуть погрожувати дитині завдати шкоду їй чи її близьким, якщо дитина не виконає певне завдання; віра в безкарність: злочинці можуть казати дитині, що їй нічого не загрожує, якщо вона зробить таке завдання, адже вона дитина. Насправді, існує відповідальність за такі дії по ст. 113 Кримінального кодексу України. Бажання заробити гроші, адже доволі часто злочинці пропонують кошти за виконання таких завдань.

НА ЩО НАГОЛОШУВАТИ ПІД ЧАС БЕСІДИ З ДІТЬМИ?

 Перед тим як щось поширити, написати людині в приватні повідомлення чи виконати завдання з мережі подумай, чи це ніяким чином не може нашкодити тобі чи твоїм рідним, як це може впливати на твоє майбутнє.

Якщо дитину додали у секретний чат чи пропонують зробити

таємне завдання, особливо під час війни, це є небезпечним. Важливо про це повідомити дорослим, яким дитина довіряє.

Дорослі люди мають просити дорослих про допомогу, а не дітей.

Важливо дитині ділитись з дорослими про те, що трапляється з нею в мережі, особливо, коли це викликає неприємні передчуття чи дитина не може одразу визначити, як вчинити.

ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ ВІД СХОЖИХ РИЗИКІВ?

Обговорювати з дітьми те, що пошук фінансів - це завдання дорослих людей. В той самий час завдання дітей - здобувати освіту. Так, в нашій країні війна, яка вплинула на кожну людину, на фінансову спроможність родин. У масштабних кризових ситуаціях люди втрачають роботу. Але це не означає, що так буде завжди.

Нагадувати про обов’язкові правила поведінки в Інтернеті:

- Не поширювати особисті дані (повне ім’я, номер мобільного телефону, адресу, паролі від своїх профілів) в Інтернеті.

- Не переходити за посиланнями, що надіслані з невідомих джерел у приватне повідомлення, в месенджер або на пошту.

- Не спілкуватись з тими, кого не знаєш в реальному житті. Особливо, якщо користувач наполегливо проситься в “друзі”.

- Звертатись до батьків чи вчителів, якщо хтось веде себе агресивно чи неприйнятно в мережі.

- Пам’ятати, що після поширення фото чи відео матеріалів втрачається контроль над ними.

- Закрити свої акаунти в соціальних мережах, щоб незнайомці не могли переглядати вміст сторінки та писати дитині. А в друзі додавати лише тих, кого дитина знає в житті.

В разі, якщо дитина помітила, що спілкується зі злочинцем, то важливо зробити скріншот такої переписки, заблокувати користувача, щоб він не зміг і надалі писати дитині, а також не відповідати на повідомлення від незнайомих користувачів.

Важливо звернутись до правоохоронних органів, наприклад, написавши електронного звернення до кіберполіції: callcenter@cyberpolice.gov.ua

Для видалення контенту, який зображає насильство над дитиною, важливо скористатись порталом - https://report.iwf.org.uk/ua

 














Використані джерела: 


Немає коментарів:

Дописати коментар